Home » Všeobecne » Proč studovat MBA program?

Proč studovat MBA program?

Je MBA samozřejmost nebo zbytečnost?

Pokud se pohybujete ve světě podnikání a byznysu, určitě jste již slyšeli o vyšším stupni vzdělávání, který je oceněn titulem MBA – Master of Business Administration. Jedná se o titul, který pochází z USA, a tak jako všechno co z této země pochází, představuje v České republice velký „boom“.

MBA představuje vzdělávání v oblasti managementu, marketingu, ekonomiky a podnikání. Studium bylo prvotně určeno pracovníkům a lidem pohybujícím se v této sféře byznysu. Jde o doplňující vzdělání v praxi, které se původně začínalo studovat až po ukončení minimálně magisterského titulu. Dnes již lze tento titul získat dokonce i před samotným nástupem na řádnou vysokou školu. MBA vstupuje vzdělanostní hodnotu podle stupně studia, které má zájemce ukončeno v době nástupu. Čím vyšší je nastupující vzdělání, tím vyšší hodnotu má i získaný titul MBA. V zahraničí se na toto studium hlásí manažeři a podnikatelé, kteří aspirují na řídící funkce v různých společnostech, a je u nich takřka samozřejmostí.

U nás se titul studuje výhradně v anglickém jazyce, který musí být potvrzen mezinárodní zkouškou TOEFL, která vyžaduje maximální možnou přípravu. Studium tohoto titulu je velmi náročné, avšak ne tak časově jako znalostně a finančně. 2 roky studia totiž stojí pěkný balík. Přibližně 300 tisíc korun českých.

Pokud na to nemáte, netrapte se. Odborníci na oblast marketingu a managementu zatím tvrdí, že na prvním místě při zájmu o dobrou pracovní pozici jsou vaše procházející zkušenosti a vlastní šikovnost.


Leave a comment