Home » Všeobecne » Akreditace MBA

Akreditace MBA

Obchodní školy nebo MBA programy mohou být akreditovány externími subjekty, které poskytují studentům a zaměstnavatelům nezávislý pohled na jejich kvalitu a dokazují, že školní vzdělávací osnovy splňují specifické standardy kvality. Tři hlavní akreditační orgány ve Spojených státech jsou sdružení Advance Collegiate Scholl Business (AACSB), která akredituje výzkumné univerzity, Asociace Collegiate Business Schools and Programs (ACBSP), která akredituje univerzity a vysoké školy, a International Assembly for Collegiate Business Education (IACBE). Všechny z jmenovaných akreditují i ​​školy mimo Spojené státy americké. AACSB, ACBSP a IACBE se odpovídají v Spojených státech Radě pro vysokoškolskou akreditaci (CHEA). MBA programy pro studenty se specializací na řízení v oblasti zdravotnictví opravňuje k akreditaci Komise Akreditace vzdělávání zdravotnictví Management (CAHME).

Ve Spojených státech je třeba, aby byla vysoká škola nebo univerzita nejprve akreditována jako celek. Až když má celkovou akreditaci, může získat i tu na MBA program. Mezi orgány, které akreditují univerzity jako celek, patří Rada pro vysokoškolskou akreditaci (CHEAT): Sdružení vysokých škol pro střední státy (MSA), Sdružení univerzit a vyšších odborných škol pro Nové Anglie (NEASCSC), Severozápadní komise pro vysoké školy a univerzity (NWCCU) , Jižní sdružení vysokých škol a univerzit (SACS) a Západní Sdružení škol a vyšších odborných škol (WASC).

Akreditace mimo území Spojených států spadá pod Asociaci MBA (AMBA). Spojené království pokrývá akreditační komise MBA, DBA a MBM programy fungují po celém světě. Také existují akreditační orgány zaměřené na konkrétní stát či oblast například All India Council for Technical Education (AICTE), která akredituje MBA programy v Indii, Rada pro vysoké školství (CHE) v Jižní Africe, Evropský systém pro zlepšování jakosti (EQUIS) fungující pro většinou evropských a asijských škol a Nadace mezinárodní akreditace Business Administration (FIBA) působící v Evropě.


Leave a comment